NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

strzalkaInformacje o produkcie
Teksturowane białko grochu jest produktem otrzymywanym z grochu żółtego w procesie ekstruzji. W pierwszym etapie z grochu otrzymuje się białko w postaci mączki. Następnie w procesie ekstruzji dzięki specjalnie dobranym parametrom technologicznym otrzymuje się surowiec o pożądanych cechach np. włóknistości czy wodochłonności.
Ekstruzja jest procesem przetwarzania żywności przy użyciu wysokiego ciśnienia i temperatury. Wykorzystywana jest w produkcji chrupek kukurydzianych czy płatków śniadaniowych. Ekstruzja jest obróbką typowo mechaniczną, która nie wiąże się z chemiczną modyfikacją żywności.
Nie, w trosce o zdrowie konsumenta nie stosujemy żadnych konserwantów ani wzmacniaczy smaku.
Większość producentów proponuje produkty na soi, która jest jednym z silnych alergenów pokarmowych. Groch w przeciwieństwie do soi nie występuje na liście alergenów pokarmowych stąd nasza propozycja produktów, które będą bezpieczne dla alergików.
Tak, wszystkie nasze produkty są w 100% roślinne i odpowiednie dla wegan.
Tak, wszystkie nasze produkty są bezglutenowe, co potwierdza licencjonowany znak Przekreślonego Kłosa na naszych produktach.
Warunki przechowywania podane są na etykiecie każdego produktu. Większość z nich należy spożyć w ciągu 2-3 dni po otwarciu.
Nie, żaden z naszych surowców nie jest modyfikowany genetycznie.
Nie wzbogacamy naszych produktów o żaden mikro/makroelement. Częścią naszych konsumentów są fleksitarianie, którzy dostarczają w swojej diecie optymalną ilość tych składników a spożycie produktów wzbogaconych mogłoby doprowadzić do ich nadmiaru w organizmie.
Większość naszych produktów nie zawiera żadnych alergenów i są w pełni bezpieczne dla alergików. Produkty zawierające alergeny m.in. Zdrowidło – pasztet roślinny z ogórkiem i koperkiem mają wyszczególniony składnik alergenny na etykiecie oraz nie zawierają informacji „bez alergenów”.
strzalkaInformacje o firmie
Produkty powstają w naszej przetwórni w centrum Polski.